Enable / Włącz Javascript
 Widok 
 Kategorie 
 Nitro Torrent w sieci 
 Top 10 użytkowników 
 ELOY - DAWN (1976-1988) [FLAC] [FALLEN ANGEL]

ELOY - DAWN (1976-1988) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
Kategoria: » » »
Dodane: 03/12/2018
Rozmiar: 307.14 MB
Uploader: FallenAngel (1)
seed(ów): 8
leecher(ów): 4
Pobrane: 13
Komentarzy: 0
Pobierz Torrent Pobierz Torrent
Pobierz [Magnet] Pobierz [Magnet]
Obserwuj
Raportuj
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...?Power And The Passion? był pierwszym znaczącym zwrotem stylistycznym w karierze zespołu. Nie wszystkim to się podobało. Nie wszystkim to mało powiedziane; praktycznie każdy poza Bornemannem nie był entuzjastą bardziej złagodzonego brzmienia. Sytuację podsycał dodatkowo ówczesny menago kapeli ? Jay Partridge, który miał całkiem niemały udział z całej zadymie. Niemniej historia skończyła się na tym, że panowie się poobrażali na siebie nawzajem i ostatecznie Bornemann został z zespole sam. Gdy zdawało się, że to już Eloy zakończy żywot, z pomocą liderowi przyszła wytwórnia, która wpierw przekonała go do nie porzucania projektu, a potem pomogła w zwerbowaniu nowych grajków. W ten oto sposób nowy skład uzupełniony o klawiszowca Detleva Schmidtchena (który tak samo jak swego czasu Manfred Wieczorke ? został przekwalifikowany z gitarzystę na klawiszowca), basistę Klausa-Petera Matziola i bębniarza Jurgena Rosenthala mógł rozpocząć pracę nad nową płytą.

Jednak pomimo tak istotnych zmian personalnych ?Dawn? nie prezentuje drastycznej tranzycji stylu. Owszem, pojawiły się smyki, ale brzmenie pozostało w miarę zachowane. Oczywiście słychać dalszą symfonizację zespołu, która zdaje się być kolejnym naturalnym krokiem w rozwoju grupy.

Oczywiście znajdzie się tu i ówdzie trochę gitarowego pogrywania jak chociażby we wstępie do ?Between The Times? jednak znacznie łagodniejszego niż to, które dane nam było usłyszeć na ?Inside?, czy ?Floating?.

Jednak to utwory bliższe chociażby tym, które pojawią się kilka lat później na najlepszych plytach zespołu wypadają najlepiej. Delikatny ?The Sun-Song?, obie części ? szczególnie pierwsza z nich przepełniona klawiszowymi pasażami - ?The Lost? (?Introduction? jest fajnie pokręcony; znajdziecie tu i chóry i typowo progresywne przejścia i sympatyczne smyki pod koniec) są wyznacznikami nowego stylu Eloy.

Jednak - tak jak w przypadku poprzedniczki - najlepsze zachowano na koniec. Na niesamowicie rozpędzony brzmi ?The Midnight Flight/Victory Of Mental Force?, sennie i pięknie prowadzony jest ?Gliding Into Light and Knowledge?, a ?Le Réveil Du Soleil/The Dawn? również i ciekawie się rozwija, zdając się być delikatnym pojedynkiem gitarowo-klawiszowym na tle dość wolnego tempa. Jak widać panowie Bornemann i Schmidtchen potrafią razem wytworzyć niesamowicie wciągające fragmenty.

Płyta ?Dawn? jest  zaledwie przedsmakiem przed prawdziwym sukcesem - przede wszystkim artystycznym - na który grupa ciężko zapracowała. W tych czterdziestu kilku minutach pojawiły się elementy stylu i brzmienia, które wyznaczyły zespołowi ścieżkę, którą będzie on podążać przez kolejnych kilka lat i które zaowocują najlepszymi krążkami w dyskografii kapeli.

Paweł Horyszny

1. Awakening   2:38
2. Between The Times   1:50
3. The Sun-Song   1:57
4. The Dance In Doubt And Fear   1:12
5. Lost!?? (Introduction)   1:08
6. Memory - Flash   4:55
7. Appearance Of The Voice   4:25
8. Return Of The Voice   5:18
9. Lost?? (The Decision)   4:58
10. The Midnight-Fight - The Victory Of Mental Force   8:09
11. Gliding Into Light And Knowledge   4:15
12. Le Réveil Du Soleil - The Dawn   6:45
Frank Bornemann - śpiew, gitara prowadząca
Detlev Schmidtchen - instrumenty klawiszowe
Klaus-Peter Matziol - gitara basowa
Jürgen Rosenthal - bębny
http://www.youtube.com/watch?v=PFwaQV3lbEwPOZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ *censored*!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Szczegóły torrenta
Tracker http://tracker.vanitycore.co:6969/announce
Multitracker [ Pokaż ]
Kategoria: » » » [Zgłoś błąd]
Dodane 03-12-2018
Podziękowali:
0 użytkowników 
Podziękuj!
Pokaż / Ukryj pliki:
Nazwa pliku Rozmiar
Eloy - Dawn.cue 1.36 KB
Eloy - Dawn_flac.cue 1.36 KB
Eloy - Dawn.log 2.61 KB
Fallen Angel.jpg 3.81 KB
Historia....odt 12.00 KB
CHOROBA.odt 14.33 KB
Niszcz nazizm!!!.jpg 24.78 KB
Zbrodnia....jpg 51.11 KB
Gęba.jpg 52.07 KB
Makler.jpg 52.33 KB
....jpg 60.05 KB
Wstyd dla Polski... Faszystowskie świnie!!!.jpg 158.21 KB
Trzewia/CD.png 4.08 MB
Trzewia/Front.png 4.74 MB
Trzewia/Back.png 5.43 MB
Trzewia/Front-Inside.png 8.92 MB
Trzewia/Inside2.png 9.93 MB
Eloy - Dawn.flac 273.62 MB
18 plików
Brak komentarzy...
APKのインストール | Die Neue - Eine Frau mit Kaliber | Generic Universal Plastic Car Phone Holder - Black -20% KSh 304 KSh 380 (2 Offers from KSh 304 ) (29) Buy now